3 

Usługi dźwigami – Częstochowa

 

Usługi dźwigami cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim wśród właścicieli firm. Są to bowiem pojazdy, które pozwalają na uniesienie ładunków ważących nawet kilkadziesiąt ton. Pełnią one ważną funkcję przede wszystkim w branży budowlanej.

W naszej ofercie znajdziesz dźwigi różniące się od siebie przede wszystkim maksymalnym udźwigiem. Dostępne opcje to:

  • 18 ton,
  • 25 ton,
  • 50 ton.

Dźwig musi być dobrany do charakterystyki prowadzonych prac. Zbyt mały udźwig w stosunku do ciężaru podnoszonego przedmiotu może bowiem spowodować poważne zagrożenie dla osób pracujących na danym terenie oraz samej maszyny.

 

Jakie usługi dźwigowe oferujemy?

 

W skład naszych usług dźwigowych w Częstochowie wchodzą różnego rodzaju działania, przeprowadzane zwłaszcza na placach budowy. Najczęściej urządzeń tego typu używa się do stawiania i demontażu konstrukcji, zarówno z prefabrykatów betonowych, jak i stalowych. Dźwigi są stosowane także do tworzenia bilbordów, montażu stolarki otworowej, elementów szklanych czy usuwania ciężkich obiektów z danego terenu. Wynajem żurawi i dźwigów jest więc uzasadniony nie tylko w przypadku długotrwałych prac budowlanych, lecz także krótkich działań w terenie, jak montaż reklam czy oświetlenia.

 

Usługi dźwigowe są dostępne wraz z operatorem. To osoba, która ma odpowiednie uprawnienia do kierowania takim sprzętem. Oprócz tego orientuje się ona w aktualnych przepisach BHP, co potwierdzają udokumentowane szkolenia. Nasze dźwigi są poddawane regularnym przeglądom technicznym. Wszystko to sprawia, że usługi dźwigowe mogą być wykonywane w pełni bezpieczny sposób, bez względu na miejsce, w którym są przeprowadzane.

 

Usługi dźwigowe dla różnych branż

 

Dźwigi są wykorzystywane również do mniej typowych prac, takich jak np. przenoszenie ciężkich obiektów nad wysokimi drzewami lub budynkiem. Są nieocenioną pomocą podczas transportowania urządzeń klimatyzacyjnych czy wentylacyjnych na dach konstrukcji. Niekiedy firmy decydują się na skorzystanie z naszych usług również w celu przygotowania imprez masowych, w trakcie których konieczne jest wzniesienie sceny czy innych elementów odpowiedzialnych za nagłośnienie bądź oświetlenie obiektu.

 

Niekiedy dźwigi wykorzystuje się również do wodowania ciężkich jednostek pływających czy nawet dekorowania terenu w parkach bądź na innych obszarach użyteczności publicznej. Jak widać, zastosowań takich urządzeń jest naprawdę wiele – w niemal każdej branży.

 

Precyzyjne usługi dźwigowe

 

W niektórych przypadkach dźwigi są wykorzystywane nie tylko do podnoszenia ciężkich przedmiotów, lecz także ustawiania ich w odpowiednim miejscu, co do centymetra. Tak duża precyzja jest możliwa dzięki szerokiej wiedzy i umiejętnościom operatorów, a także specjalnym końcówkom. Najczęściej są to haki stworzone z myślą o precyzyjnym pozycjonowaniu elementów. Zwykle dźwigi tego typu wykorzystuje się do stawiania elementów szklanych czy stolarki otworowej. W przypadku delikatnych przedmiotów zamiast haków stosuje się specjalne chwytaki, które nie uszkodzą wyrobów ze szkła.

 

Realizujemy usługi dźwigowe przede wszystkim w Częstochowie i okolicznych miejscowościach. Dbamy o precyzję oraz zgodność prowadzonych prac z projektem. Nasza kadra gwarantuje profesjonalne podejście. Kierujemy ofertę zwłaszcza do firm, zajmujących się wznoszeniem nowych obiektów lub demontażem już istniejących.